סדנאות תיפוף
מחפשים דרך ייחודית לצאת מהשגרה? חושבים על רעיון מקורי למתנה? חשבתם פעם לנסות לתופף אך הייתם בטוחים שאין לכם את "זה"?

מעגל מתופפים אפריקאי הנו קבוצת אנשים המנגנים ושרים ביחד מקצבים ושירים.מהות המעגל היא בראש ובראשונה לשמח ולשמוח.

המשתתפים זוכים לחוות את הפשטות שבנגינה,את הקלות שבה ניתן ליצור קצב ולנגן בקבוצה,ומגלים בעצמם יכולות ותכונות שלעיתים היו חבויות. מעגל המתופפים הנו הזדמנות מצוינת לצאת מהשגרה היומיומית ולחוות שעה של התעלות,שעה של חיבור יחד, שמחה שבטית ושורשית וקירוב לבבות. שעה שכולה חוויה אותנטית המלווה בהמון הומור, המשאירה את כולם מחויכים עם טעם של עוד.

נגינה במעגל מתופפים אפריקאי היא הזדמנות לחוות את התיפוף האפריקאי בקבוצה כפי שהוא מנוגן באופן המסורתי באפריקה.


מה קורה במעגל המתופפים:

כל משתתף מקבל תוף דג'מבה. אנו מלמדים את המשתתפים להפיק את הצלילים מתוף הדג'מבה. לאחר מכן מלמדים מקצבים אפריקאיים קלים ללימוד. המשתתפים לומדים לנגן יחד,להתחיל יחד ולסיים יחד,וכשמתקבלת נגינה הרמונית וזורמת מחלקים את הקבוצה לשתיים ומנגנים 2 תפקידים אפריקאיים שונים.


נוצר קצב מטריף שנותן לנו בסיס לשיר,לשמוח ולרקוד. אנו מלמדים לנגן תפקידים על שלושת תופי הדונדון (תופי באס אפריקאיים),ועל פעמונים אפריקאיים מיוחדים המתלווים לתופים אילו. כשנוצר מצב בו כל אחד בטוח בתפקידו והקבוצה מעוניינת עולים מעט בדרגת הקושי.

אחרי שכולם חוו את תחושת הזרימה וההתפרקות שבתיפוף אנו שמחים לתת לכל אחד ואחת מהמשתתפים במעגל המתופפים הזדמנות לבוא לידי ביטוי ולהוציא החוצה את היצירתיות שבו\בה; לאלתר,להמציא,ולנגן סולו כל אחד בתורו. בתוך כל זה אנו שוזרים המון הומור,שמחה ורוח חיים אפריקאית,וכמובן סיפורים ושירים הישר מאמא אפריקה.

למי זה מתאים?

מעגל המתופפים האפריקאי מתאים לכל מי שמעוניין לצאת קצת מהשגרה,למי שמעוניין להתנסות בתיפוף גם אם מעולם לא ניסה וחושב שאיננו מוכשר,למי שכבר מנגן ורוצה ללמוד עוד,למי שאוהב לשמוח,לשיר,לרקוד וליהנות מהחיים.

הסדנא מתאימה ביותר לימי גיבוש של חברות,אירועים שונים והפקות,מסיבות רווקים\רווקות,מסיבות יום הולדת,אירועי הפנינג בקניונים,פארקים ומקומות שונים,כפעילות למשפחות,ימי כיף,מפגשים חברתיים,קומזיצים,כמתנה למישהו שממש אוהבים,ובכל מצב בו רוצים ליצור חגיגה עם אווירה מיוחדת.

תכני הסדנא מותאמים על ידינו לאופי וסוג האירוע,צרכי המשתתפים וגילם.

מעגל מתופפים אפריקאי לילדים:

במשך שנות פעילותינו זכינו לראות לא פעם כיצד התנסות בתיפוף אפריקאי המועברת באופן מקצועי מסוגלת להכניס אור רב ושינוי עצום לחייו של ילד ואף לפתוח בפניו דלת לעולם חדש!

סדנת התיפוף האפריקאי שאנו מתאימים לילדים הנה סדנא יצירתית ומיוחדת במינה בה זוכים הילדים לטעום טעימה מהתרבות והמנהגים האפריקאיים,המוזיקה האפריקאית,השירים,הסיפורים, ומעבר לכל זוכים להתנסות בתיפוף האפריקאי- התנסות המקנה תחושת בטחון עצמי,תחושת שייכות ותפקוד בקבוצה,תחושת הצלחה ובטחון ביכולת העצמית וסיפוק רב מכך (אנו דואגים שכל אחד יצליח). גילוי כישורים ויכולות מוזיקליות שלעיתים היו חבויות בילד.

עבודה על קואורדינציה,קשב וריכוז וקשת רחבה של קשיים פיזיים,רגשיים ולקויות למידה. הזדמנות מצוינת לילד לפרוק אנרגיה ולתעל אותה למקומות חיוביים-ליצירת מוזיקה. גיבוש קבוצתי\כיתתי-זמן איכות בין הילדים לבין עצמם ובין הורה לילדו.

הילדים זוכים לחגיגה שנשארת בליבם זמן רב.

מה בתוכנית?

המתופפים שלנו מלמדים את הילדים להפיק את הצלילים מהתוף,לדעת מתי מתחילים לנגן ומתי מסיימים ביחד. אנו מלמדים מקצבים פשוטים ביותר המותאמים לרמת הקבוצה, משחקים משחקי קצב,שרים שירים,מספרים סיפורים ורוקדים ריקודים. נותנים לכל ילד לפי תורו לאלתר כששאר הקבוצה מנגנת לו קצב,נותנים למי שמעוניין לנגן על תופי דונדון (תופי באס אפריקאיים) ומלמדים אותו תפקידים מיוחדים,מלמדים את מי שמעוניין לנגן תפקיד על פעמון אפריקאי,ובתוך כל זה צוחקים הרבה,מתבדחים ומשתעשעים עם הילדים.

אם מדובר ביום הולדת אנו משלבים במעגל המתופפים טקס חגיגי לילד ברוח אפריקאית

התכנים הלימודיים במעגל המתופפים מועברים אף הם בצורה חווייתית כך שתמיד נוצרת אווירה שמחה וקלילה והילדים נשארים עם טעם של עוד.

לאיזה גילאים זה מתאים ואיפה מומלץ לשלב את מעגל המתופפים?

את מעגל המתופפים שלנו אנו מתאימים לקשת נרחבת של גילאים החל מגיל הגן ועד בכלל. כמובן שהתכנים יבחרו ויותאמו בהתאם לקבוצת הגילאים,אופי וסוג האירוע.

הסדנא מפיחה רוח חיים בימי הולדת,ימי גיבוש,בתי ספר,ימי עיון,בר\בת מצווה,גני ילדים,מסיבות כיתה,ל"ג בעומר,גני ילדים,מסיבות חגים,כפעילות לילדים בברית\בריתה,מופעי סוף שנה וכל הזדמנות בה רוצים לחגוג ביחד- מקומזיץ ועד מפגש משפחתי שמעוניינים להפוך אותו לחגיגה.

סדנת תיפוף אפריקאי מרובת מפגשים

ניתן להזמין גם סדרת סדנאות הנערכת בכמה מפגשים בה אנו בונים תוכנית לימוד ומביאים את הקבוצה לרמת נגינה מקצועית יותר. בסדנאות אלה אנו נכנסים יותר אל 'עובי הקורה' של התיפוף האפריקאי,עם דגש לימודי מקצועי,לימוד של נגינה נכונה,טכניקה,תפקידים,מקצבים,קטעי סולו,והסברים על המסורת שמאחורי כל מקצב. הקבוצה מסיימת את סדרת המפגשים כשהיא יודעת לנגן קטע שלם מתחילתו ועד סופו,המשלב בתוכו תפקידים שונים,מעברים,וקטעי סולו.

למי זה מתאים?

מתאים כחוג העשרה למי שמעוניין לצאת מהשגרה ולהיכנס אל עולם הקצב,למי שמעוניין להתפתח בנגינה ולפתח שמיעה מוזיקלית וקואורדינציה,מתאים למי שמעוניין לבנות מופע עם קבוצת אנשים מסוימת (לסוף שנה,לחברות וועדי עובדים וכו'),לקבוצת חברים\חברות שמעוניינים להעביר זמן איכות חוויתי ביחד מכל סיבה שהיא.

את סדרת הסדנאות אנו מתאימים גם למבוגרים וגם לילדים,כמובן ע"פ הרמה האישית,הקבוצתית,והגילאית.

אנו מתאימים את סדנאות התיפוף שלנו בהתאמה אישית גם לקבוצות של אנשים עם מוגבלויות שונות.

אתם מוזמנים להתקשר ולקבל יותר פרטים,וגם טיפים הקשורים ללימוד תיפוף אפריקאי למבוגרים ולילדים:
050-4621744

מעגל תופים

מעגלי תופיםהצטרף לרשתות החברתיות:
רישום לרשימת תפוצה:
 שם: שלח
 דוא"ל:
צרו איתנו קשר:

טלפונים: 050-4621744
דוא"ל: info@africa1.co.il